{dt_head}

Скільки в Україні препаратів

{dt_details}

Сьогодні в Україні зареєстровано 14000 лікарських препаратів (в світі - 350 тис.)

Для порівняння: в СРСР до 1977 було зареєстровано і внесено до Державного реєстру 2700 лікарських препаратів

{dt_end} {dt_head}

Аспірин - "таблетка від усього"

{dt_details}

Аспірин усім відомий як жарознижувальний засіб. Його застосовують як самостійно так і в поєднанні з іншими лікарськими засобами (таблетки «Цитрамон», «Кофаціл», «Аскофен» та ін.). Останнім часом отримані ін'єкційні препарати (ацелізин, аспізолом). Але в нього є і інші дії.

протизапальна - аспірин призначають при ревматизмі, інфекційно-алергічному міокардиті, ревматоїдному поліартриті.

антиагрегантна - використовується для профілактики утворення тромбів у людей, які перенесли інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу.

протипохмільна - для полегшення страждання вранці після алкогольного отруєння. Він входить до складу широко відомих препаратів «Алка-Зельтцер», «Алка-Прим».

Щорічно у світі продається понад 45 млн тонн препарату «Аспірин». {dt_end}

{dt_head}

Загадкові "пухирці"

{dt_details}

Богато хто помічав на упаковках лікарських препаратів загадкові "пухирці". Це - рельєфно-крапковий тактильний шрифт Брайля, призначений для письма і читання незрячими людьми. Розроблений в 1824 році французом Луї Брайлем, сином шевця. Луї у віці трьох років втратив зір, від поранення шорним ножем (подоба шила) в майстерні батька. У віці 15 років він створив свій рельєфно-крапковий шрифт, надихнувшись простотою «нічного шрифту» капітана артилерії Шарля Барб'є, який використовувався військовими того часу для читання донесень в темряві

{dt_end}

Joomla Template by Joomla51.com